Heerlijk een paar maanden naar een Franse school? Is een jaarprogramma in Frankrijk te lang voor jou? Dan zit je bij AFS op de juiste plek, want je kan met AFS meedoen aan het European Citizenship Trimester Programme! Frankrijk is een mooi land, vol lekker eten en is daarmee een fantastische bestemming voor een uitwisseling! Naast Frankrijk te ontdekken, kun je ook goed Frans leren spreken dankzij je verblijf bij een Frans gastgezin. Een trimester op een school in Frankrijk is een geweldige kans waar je de rest van je leven profijt van zal hebben!
“Gisteren bakte Hélène een gâteau met braambessen en het duurde niet lang tot de hele château ernaar rook. Die heerlijke geur herinnert me steeds aan mijn aankomst hier. Ik ging toen samen met Hélène op pad om braambessen te plukken en erna confituur te maken. Ik kan het niet geloven dat ik hier al zeven –wonderlijke- maanden ben!”
Je brengt veel tijd door op school en het is de ideale plaats om vrienden te maken. Je zal waarschijnlijk op een publieke school of lycée les volgen. Je kan er in de seconde (vierde middelbaar), première (vijfde middelbaar) of terminale (laatste jaar) terechtkomen. Dit is afhankelijk van je leeftijd, achtergrond en kennis van het Frans.
Een Frans schooljaar loopt van september tot juni. De schoolweek begint op maandag en eindigt op vrijdag of zaterdag. Afhankelijk van de richting die je gekozen hebt, kunnen de lestijden verschillen. Meestal begint de dag rond 8u15 en eindigt hij rond 17u. Op woensdag en zaterdag heb je doorgaans halve dagen les.
Franse scholen zijn zeer academisch en er worden weinig buitenschoolse activiteiten georganiseerd. Als er toch buitenschoolse activiteiten georganiseerd worden, schrijf je je best aan het begin van het schooljaar in, anders bestaat de kans dat je niet meer kan deelnemen.